Říjen 2015

Pár informací

29. října 2015 v 10:41 kontakt
Akce Křepický voříšek pokračuje.!
Plánování akce se stále probírá a můžu všechny ujistit, že Křepický voříšek bude i v roce 2016! Ovšem po letošním ročníku si dávám chvili pauzu a dávám dohromady seznam co a jak bude. Nikdo se nemusíte bát.
Žádná jiná akce nemůžu navazovat na Křepického voříška už z důvodu, že Křepický voříšek je v KŘEPICÍCH!
Ano možná se změní pořadatelé, ale bude to pořád stejná akce!
Povolení pro informace!
VEŠKERÉ články a informace co jsou na webu Křepického voříška se nesmí kopírovat! a pokud chcete musíte mne nejdřív kontaktovat a požádat o povolení! Jak přihláška tak propozice i fotografie! Pro ty co se přihlašují na moji akci to samozřejmě neplatí. Jedná se o to, že veškeré články jsou moje dílo nebo informace převzaty se souhlasem prvního majitele a jde o autorské práva, takže se NESMÍ kopírovat na jiné stránky. Fotografie z mojí akce, které byly pořízeny za Křepického voříška, taktéž nejsou určeny pro jinou akci! Jsou pořízeny za účelem fotografii z akce, která bude nasledovat i další ročníky!
Žádná jiná akce tedy nemůže navazovat na Křepického voříška.
Děkuji za pochopení.!
Dále jelikož očekáváme účastníky i cizince, kteřé žijí v ČR už několik let, je pod rubrikou Englich version překlad veškerých informací důležitých pro zúčastnění. České verze se nachází jako obvikle v rubrikách Přihláška a Propozice!
Tak doufám, že už jsem vše napsala a kdyby něco chybělo tak samozřejmě doplním.

Frisbee team

19. října 2015 v 12:46 Frisbee team
Dostala jsem nabídku o spřátelení blogů. Nabídka mi přišla od slečny Denisy z webu http://frisbeedogs.blog.cz/
Vyměnily jsme si spolu pár meilů, ohledně informací k naší spolupráci a zjistila jsem, že tento web se zajímá o psy. Jak o rady pro chovatelé a majitelů pejsků tak i treningem pejsků.
Slečna Denisa má doma pejska Border colie jménem Kimmy majesty M v klasické barvě, černobílé. Jak jsem se dočetla tak pejska má z množírny a sama slečna má projekty STOP MNOŽÍRNÁM, recenze na psí krmení, péče o psí maminky a jejich štěňátka nebo rady při Barfování - což je vlastně krmení sirovým masem.
Se svím pejskem taky trenuje dogfrisbee a dogdancing.
Nebylo by špatné se na jejich web podívat a pročíst si informace co na webu má.
Mě osobně články přišli zajímavé.

Proposition 2016

11. října 2015 v 15:53 English version

Proposition 2016

Place: Dog training ground
When: September 3, 2016 at 9:30
Stop applications Friday, August 12
at the entrance will money box for shelter

Program (indicative):
9:30 to 10:30 - Inspection (check the vaccination cards)
10:45 to 12:15 - start the assessment in circles
12:15 to 12:45 - Lunch break for referees
12:45 to 1:30 p.m. -Additional competition
14:00 - end of the event

referee
Circle no. 1: Ms. Hana Tylová, Mrs. Hana Kostelecká Šulcová


Category:

hybrids

- Fameles in 40 cm
- Females over 40 cm
- Dogs into 40 cm
- Dogs over 40 cm

Purebred without Pass of Origin
- Fameles in 40 cm
- Females over 40 cm
- Dogs into 40 cm
- Dogs over 40 cm

Purebred with Pass of Origin
- females
- dogs

Puppy from 3 to 11 months

Veterans from 9 years and more

Please include in the application a month of birth dog, will be better oriented enlisted into categories. The dog must be at least a day before the event to achieve the desired age category, if the dog is older than recorded in the category will be excluded from consideration, therefore, ask for the most accurate classification.

Additional competitions:
Child and dog - for a child under 11 years of age

Doggy duo - two dogs regardless of gender and race, in terms of similarity of dogs
skills dog - dog owner and dog can show what you want. what know your dog

Masquerade with dog - a contest where you try as much as possible shape dogs. Some call it like a carnival, because in this competition using costumes.

Each participant gets a gift.


Entry fee:

The first dog 200, -

Each additional dog 100, -

Send payment before the deadline for the account -------------------- messages to the recipient and write the name of dog and category

Prices competitions 30, - each - payment on the place of event
Veterinary conditions:

1. A dog must be clinically healthy

2. The dogs must have a valid vaccination certificate and a valid rabies vaccination and at the time not shorter than 30 days and not more than 1 year. Dogs do not need a certificate of clinical testing their healthly state.

General provisions:

According to the law on protection of animals against cruelty no. 246/1992, as amended, in particular, as amended by Act no. 77/2004 Coll. not a public event admitted canine dog with cropped ears and will not be judged.

From the exhibition are excluded Hot females and females at advanced stages of pregnancy. Biting dogs must be muzzled. It is forbidden to use spiked collar. Free running of dogs is not allowed. For damages caused by the dog corresponds to the exhibitor. The organizers are not responsible for injury or lost dog at the show. Aggressive or otherwise intractable dogs may be excluded from the exhibition without refund of entry fee. Non-participation in the exhibition for any reason, there is no reason to return the entry fee.

Each of exhibitors responsible for your dog and therefore for collecting the excrement. For untidy excrements threaten exhibitors cleaning entire complex training ground.

If the exhibitor does not pay the fee will not be admitted to the exhibition and therefore no assessment. Please, compliance deadline after deadline will not be logged.

Documents required for participation:

Vaccination certificate with valid vaccinations. If you want to just take with them on a paper written by the date the mission of payments, if any problems arose at scrutineering.More information:

In the event that the individual categories will be participants, the organizers reserve the right to merge itself most similar groups.

Bring your dog bowl, drinking water, blankets, treats, a toy that needs a dog, take too sachets of cleaning excrement. The event will be held outdoors, so adjust accordingly, both in clothes and their needs. At the event, the strict prohibition of free-running dogs.

Refreshments, toilets are equipped. In good weather will also pool for children.

Application for mix dogs

11. října 2015 v 13:23 English version

Copy the text editor on your computer, fill out and send to the e-mail address!
(delete as appropriate)

Handler:
Name and surname:
Residence (town):
e-mail:

Dog:
name:
Birthdate:
Breed (purebred):


Dog enroll into categories:

hybrid:

female 40 cm

female over 40 cm

dog 40 cm

dog over 40 cm

Purebred without Pass of Origin

female 40 cm

female over 40 cm

dog 40 cm

dog over 40 cm

Puppy
Veteran - older than nine years

Additional Competitions:

Child and dog Age of children: girl - boy

doggy duo
skills dog

masquerade with dogsI agree with the terms of the exhibition and the publication of the names in the exhibit list.

arrive by car

YES - NO

Date and signature:Please send your application by email krepickyvorisek@seznam.cz than two days before the deadline.

Spolupráce s Útulkem

10. října 2015 v 23:22 Podpora útulku Domov pro zvířata Minaret Bulhary
Rozhodla jsem se jako pořadatelka voříškiady podpořit nějaký útulek.
Moje kolegyně se rozhodla z letošního ročníku podpořit útulek v Brně - Bystrci, který byl velmi potěšený a odvezlo se jim celých 402,- a nějaké malé drobnosti co byly ochotni věnovat ostatní lidé kolem nás.
Pro příští rok jsem se rozhodla podpořit Domov pro zvířata Minaret v Bulharech.
Byla jsem zde nedávno osobně na návštěvě a majitelka, paní Nunvářová, byla velmi nadšená, že jsem se rozhodla zrovna pro jejich útulek.
Moje osobní návštěva byla velmi zajímavá. Nejen, že jsem zjístila, že o tento útulek se starají jen dva lidé ale také to, že to jsou starší manželé v důchodu, kteří útulek provozují už od roku 1985. Na jejich provozu se podílí i Nadační fond pes v nouzi, ale jak mi sama paní Nunvářová řekla, tak to je jen velmi malé množtví.Mají to spojené i se svým domem. takže pejsci jsou 24 hodin denně v jejich společnosti. Pejsci jsou na ně velmi fixovaní a vždy k nim doběhnout s vrtíím ocáskem. Když jsem došla ke kotcům a pejsky krmila piškotkama pro psi každý skákal radostí.Někteří pejsci byly velmi šikonvní a piškoty chitali už za letu. :D , ale každý za to byl vděčný.
Nebyly tam jen křížení pejsci, ale i čistokrevní. Jedna bíglí slečna, labradoří princ zlaté barvy a spoustu dlších pejsků, které bych v útilku ani nečekala.

V roce 2012 uspořádali sbírku na svůj provoz a z vybraných peněz zrenovovali celý areal útulku. Opravili kontce na velmi pěkné a prostorné místnůstky. Vyrobili si novou bránu, kterou vztupujete ke kontcům pejsků. Každý kotec, který tam je má udělanou i svoji vlastní rýnu v betonu, která vede ke kanálu a tak pejsci nejsou ve svých vlastních výkalech, ty právě odtíkají touhle betonovou rýnou.
Vedle kotců mají velký travnatý prostor, kde se každý den, můžou proběhnout. Někteří na volno bez vodítka a někteří na vodítku. Já sama jsem venčila pejska, který byl přijat dva dny před naším příjezdem. Říkají mu It a je velmi podobný jedné mojí fence. Černá barva srsti s hnědým pálením a pár šedivými chloupky kolem čumáčku. Je to pejsek v letech a byl odebrán z nevyhovujících podmínek. Měla jsem možnost si pejska vyvenčit a nemůžu ani popsat jak byl spokojený, když mohl běhat po trávě, když jsem se k němu sehla abych ho pohladila začal se krčit k zemi strachem, že něco provedl a budu ho snad nějak trestat, bylo mi tak strašně líto a v tu chvíli jsem si řííkala co chudáček asi musel prožívat. Ale jakmile jsme se vraceli zpět k bráně ke kotcům a uviděl tam stát paní Nunvařovou rozběhl se k ní. Bylo vidět na samotném Itovi, že k ní jde rád. Opravdu tam pejsky zachraňují.
Jejich starost a láska k těm zvířátkům co tam mají i nemají a k těm, kteří k ním mají třeba teprvé přijít je neuvěřitelná. Připomíná mi to mě samou, jelikož je pro mě každé zvíře krásné a nechápu jak jim někdo může ubližovat, takže jsem se dokázala vcítit do jejich role.
Čas, který jsem strávila v útulku mne jen přesvědčil o tom, že zrovna tento útulek si zaslouží moji podporu.
Věřím, že se na voříškiadě najde spoustu lidí, kteří by chtěli přispět.
Veškeré informace najdete na webu útulku http://www.nunvar-minaret.cz/

Děkuji všem co se budou podílet na podpoře a přispějí do kasičky pro utulek třeba i jen 1 korunou.