Spolupráce s Útulkem

10. října 2015 v 23:22 |  Podpora útulku Domov pro zvířata Minaret Bulhary
Rozhodla jsem se jako pořadatelka voříškiady podpořit nějaký útulek.
Moje kolegyně se rozhodla z letošního ročníku podpořit útulek v Brně - Bystrci, který byl velmi potěšený a odvezlo se jim celých 402,- a nějaké malé drobnosti co byly ochotni věnovat ostatní lidé kolem nás.
Pro příští rok jsem se rozhodla podpořit Domov pro zvířata Minaret v Bulharech.
Byla jsem zde nedávno osobně na návštěvě a majitelka, paní Nunvářová, byla velmi nadšená, že jsem se rozhodla zrovna pro jejich útulek.
Moje osobní návštěva byla velmi zajímavá. Nejen, že jsem zjístila, že o tento útulek se starají jen dva lidé ale také to, že to jsou starší manželé v důchodu, kteří útulek provozují už od roku 1985. Na jejich provozu se podílí i Nadační fond pes v nouzi, ale jak mi sama paní Nunvářová řekla, tak to je jen velmi malé množtví.Mají to spojené i se svým domem. takže pejsci jsou 24 hodin denně v jejich společnosti. Pejsci jsou na ně velmi fixovaní a vždy k nim doběhnout s vrtíím ocáskem. Když jsem došla ke kotcům a pejsky krmila piškotkama pro psi každý skákal radostí.Někteří pejsci byly velmi šikonvní a piškoty chitali už za letu. :D , ale každý za to byl vděčný.
Nebyly tam jen křížení pejsci, ale i čistokrevní. Jedna bíglí slečna, labradoří princ zlaté barvy a spoustu dlších pejsků, které bych v útilku ani nečekala.

V roce 2012 uspořádali sbírku na svůj provoz a z vybraných peněz zrenovovali celý areal útulku. Opravili kontce na velmi pěkné a prostorné místnůstky. Vyrobili si novou bránu, kterou vztupujete ke kontcům pejsků. Každý kotec, který tam je má udělanou i svoji vlastní rýnu v betonu, která vede ke kanálu a tak pejsci nejsou ve svých vlastních výkalech, ty právě odtíkají touhle betonovou rýnou.
Vedle kotců mají velký travnatý prostor, kde se každý den, můžou proběhnout. Někteří na volno bez vodítka a někteří na vodítku. Já sama jsem venčila pejska, který byl přijat dva dny před naším příjezdem. Říkají mu It a je velmi podobný jedné mojí fence. Černá barva srsti s hnědým pálením a pár šedivými chloupky kolem čumáčku. Je to pejsek v letech a byl odebrán z nevyhovujících podmínek. Měla jsem možnost si pejska vyvenčit a nemůžu ani popsat jak byl spokojený, když mohl běhat po trávě, když jsem se k němu sehla abych ho pohladila začal se krčit k zemi strachem, že něco provedl a budu ho snad nějak trestat, bylo mi tak strašně líto a v tu chvíli jsem si řííkala co chudáček asi musel prožívat. Ale jakmile jsme se vraceli zpět k bráně ke kotcům a uviděl tam stát paní Nunvařovou rozběhl se k ní. Bylo vidět na samotném Itovi, že k ní jde rád. Opravdu tam pejsky zachraňují.
Jejich starost a láska k těm zvířátkům co tam mají i nemají a k těm, kteří k ním mají třeba teprvé přijít je neuvěřitelná. Připomíná mi to mě samou, jelikož je pro mě každé zvíře krásné a nechápu jak jim někdo může ubližovat, takže jsem se dokázala vcítit do jejich role.
Čas, který jsem strávila v útulku mne jen přesvědčil o tom, že zrovna tento útulek si zaslouží moji podporu.
Věřím, že se na voříškiadě najde spoustu lidí, kteří by chtěli přispět.
Veškeré informace najdete na webu útulku http://www.nunvar-minaret.cz/

Děkuji všem co se budou podílet na podpoře a přispějí do kasičky pro utulek třeba i jen 1 korunou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama